Όλα τα ματς του Σαββατοκύριακου – Γιουβέντους και Τσέλσι θα εξασφαλίζουν τον τίτλο με νίκη

Το δύσκολο εκτός έδρας ματς της Ρεάλ με την Σεβίλλη ξεχωρίζει αυτό το Σαββατοκύριακο, με την Μπαρτσελόνα να παίζει νωρίτερα στην Κόρδοβα (με +2 στην κορυφή η “Μπάρτσα”).

Γιουβέντους στην Ιταλία και Τσέλσι στην Αγγλία θα εξασφαλίζουν τον τίτλο με νίκη (ίσως μάλιστα να μην χρειαστεί νίκη λόγω άλλων αποτελεσμάτων), ενώ και η Σέλτικ υπάρχει σενάριο που της δίνει τον τίτλο το Σάββατο (η ίδια παίζει Παρασκευή).

Αν η Μίλαν έχει νέο ιδιοκτήτη, τότε το πρώτο ματς χωρίς Μπερλουσκόνι θα είναι στη Νάπολι, ενώ στην Ολλανδία διεξάγεται ο τελικός του κυπέλλου (Τσβόλε – Χρόνινχεν).

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

Κύπρος – 28η αγωνιστική (6η των play-offs)

Σάββατο

ΑΕΚ – Απόλλων (17:00)

ΑΠΟΕΛ – Ομόνοια

Κυριακή

Ερμής – Ανόρθωση (17:00)

Δόξα – Οθέλλος

Αγία Νάπα – ΑΕΛ

Εθνικός – Νέα Σαλαμίνα

Premier League – 35η αγωνιστική

Σάββατο

Λέστερ – Νιούκαστλ (14:45)

Άστον Βίλα – Έβερτον (17:00)

Λίβερπουλ – ΚΠΡ

Σάντερλαντ – Σαουθάμπτον

Σουόνσι – Στόουκ

Γουέστ Χαμ – Μπέρνλι

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γουέστ Μπρομ (19:30)

Κυριακή

Τσέλσι – Κρίσταλ Πάλας (15:30)

Τότεναμ – Μάντσεστερ Σίτι (18:00)

Δευτέρα

Χαλ – Άρσεναλ (22:00)

Serie A – 34 αγωνιστική

Σάββατο

Σαμπντόρια – Γιουβέντους (19:00)

Σασουόλο – Παλέρμο (21:45)

Κυριακή

Ρόμα – Τζένοα (13:30)

Φιορεντίνα – Τσεζένα (16:00)

Ίντερ – Κιέβο

Αταλάντα – Λάτσιο

Βερόνα – Ουντινέζε

Νάπολι – Μίλαν (21:45)

Δευτέρα

Κάλιαρι – Πάρμα (21:45)

Τρίτη

Τορίνο – Έμπολι (19:30)

Primera División – 35η αγωνιστική

Σάββατο

Κόρδοβα – Μπαρτσελόνα (17:00)

Ατλέτικο – Μπιλμπάο (19:00)

Σεβίλλη – Ρεάλ (21:00)

Ντεπορτίβο – Βιγιαρεάλ (23:00)

Κυριακή

Εσπανιόλ – Ράγιο Βαγιεκάνο (13:00)

Χετάφε – Γρανάδα (18:00)

Βαλένθια – Έιμπαρ (20:00)

Μάλαγα – Έλτσε (22:00)

Δευτέρα

Αλμερία – Θέλτα (21:45)

Bundesliga – 31η αγωνιστική

Σάββατο

Σάλκε – Στουτγκάρδη (16:30)

Βόλφσμπουργκ – Ανόβερο

Άουγκσμπουργκ – Κολωνία

Χόφενχαϊμ – Ντόρτμουντ

Βέρντερ – Φρανκφούρτη

Φράιμπουργκ – Πάντερμπορν

Λεβερκούζεν – Μπάγερν (19:30)

Κυριακή

Μάιντς – Αμβούργο (16:30)

Χέρτα – Γκλάντμπαχ (18:30)

 

Ligue 1 – 35η αγωνιστική

Σάββατο

Λιόν – Εβιάν (18:00)

Μπαστιά – Σεντ-Ετιέν (21:00)

Γκινγκάμπ – Ρεμς

Λοριάν – Μπορντό

Μονπελιέ – Ρεν

Νις – Καέν

Κυριακή

Λιλ – Λανς (15:00)

Μονακό – Τουλούζ (18:00)

Ναντ – Παρί Σεν-Ζερμέν (22:00)
Primeira Liga – 31η αγωνιστική

Σάββατο

Ζιλ Βισέντε – Μπενφίκα (20:00)

Σπόρτινγκ – Νασιονάλ (22:15)

Κυριακή

Μποαβίστα – Μορεϊρένσε (18:00)

Μαρίτιμο – Αρόουκα

Πεναφιέλ – Ακαντέμικα

Σετούμπαλ – Πόρτο (21:15)

Δευτέρα

Μπελενένσες – Ρίο Άβε (21:45)

Πάσος Φερέιρα – Μπράγκα (22:00