Σημαντικές νίκες για Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ , ισοπαλία ο Αστέρας… ( Βίντεο)

Μια πολύ καλή προθέρμανση ενόψει Μπάγερν Μονάχου έκανε ο Ολυμπιακός στο “Καραϊσκάκης” επικρατώντας με 3-1 του Πλατανιά για την 3η αγωνιστική της Super League. Ντουρμάζ, Ντομίγκες και Μαζουακού τα γκολ για τους “ερυθρόλευκους”, που όμως είχαν πολλά αμυντικά κενά. Μείωσε ο Μπανανά για τους Κρητικούς.

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ στη Βέροια, επικρατώντας εύκολα της τοπικής ομάδας με 3-0. Αθανασιάδης, Μακ και Τζιόλης τα γκολ για τον Δικέφαλο.  Έκανε ντεμπούτο μέσα σε αποθέωση ο Μπερμπάτοφ.

Η Καλλονή πήρε μία “παλικαρίσια” ισοπαλία κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, παρότι αγωνιζόταν από το 84′ με 9(!) παίκτες, χάρη σε γκολ του Ανέστη Αναστασιάδη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Απόστολος Γιάννου είχε δώσει προβάδισμα στους Αρκάδες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.