Θύμισε επιτέλους Ανόρθωση!

Σε εύκολο βράδυ μετατράπηκε το παιγνίδι της Ανόρθωσης απέναντι στην ΑΕΖ στο Παφιακό, επικρατώντας με 2-0.

Από το πρώτο λεπτό του αγώνα η Ανόρθωση μπήκε δυνατά και μόλις στο 5’ άνοιξε το σκορ με έξυπνο μακρινό φάουλ του Πελέ ο οποίος πραγματοποίησε ένα πολύ καλό αγώνα.

Μέχρι τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου μόνο η Ανόρθωση ήταν στο γήπεδο με την ΑΕΖ να έχει παθητικό ρόλο στον αγώνα, αλλά σιγά σιγά ισορρόπησε λίγο αλλά δεν μπορούσε να γίνει επικίνδυνη για την εστία του Κόπριβετς.

Η Ανόρθωση είχε την υπεροχή και πέτυχε ακόμα δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο τα οποία ακυρώθηκαν σωστά για οφσάιντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ανόρθωση βρήκε ακόμη περισσότερες ευκαιρίες για να πετύχει ένα δεύτερο τέρμα με την ΑΕΖ να μην μπορεί να απειλήσει την Ανόρθωση.

Ένα δεύτερο γκολ που μπήκε στο 69΄ από τον Καλό και από εκεί και πέρα τα πράγματα ήταν ακόμη πιο εύκολα για την Ανόρθωση η οποία έκανε σωστή διαχείριση και πήρε μία πολύ σημαντική νίκη!

Πηγή:CyprusTimes